ارزش درخت و فوم چوب پلی یورتان

اکسیژن تولید می‌کند که یک دلار ارزش دارد. براین اساس، یک درخت 5 ساله به‌طور تقریبی در شبانه روز 140 واحد اکسیژن تولید می‌کند و در مجموع ارزش اکسیژن تولید شده آن در یک سال 10 هزار دلار است.یک درخت 20 ساله 120 هزار دلار اکسیژن در سال و یک درخت 50‌ساله تنومند سالانه 6 میلیون دلار اکسیژن تولید می‌کند و این فقط یکی از ارزش‌های اکولوژیکی درختان است که برای اغلب مردم و مسئولان نقاط مختلف جهان ناشناخته است . این عدم آگاهی سبب شده است که در بسیاری از نقاط دنیا ناآگاهان به آسانی به قطع درختان اقدام کنند ؛ این در حالی است که کارشناسان منابع طبیعی و محیط ‌زیست همواره تاکید می‌کنند که نمی‌توان یک درخت 150‌ساله را قطع کرد و با کاشت 10‌یا 20‌درخت آن را جبران کرد.

درختان علاوه بر مقدار قابل توجهی اکسیژن که به جو وارد می کنند ، از طریق جذب تشعشعات خورشید و پدیده تبخیر و تعرق ،باعث کاهش انرژی گرمایی محیط می شوند . از دیگر ویژگی های درخت این است که خاک را حفظ می کند، این موجود زنده و حیات بخش با ریشه دواندن در خاک و جذب رطوبت، مانع از فرسایش آن در برابر عواملی همچون باد، گرما و سرما می شود. هر هکتار درخت همچنین می تواند هفت ونیم تن ریزگرد را جذب کند ، پدیده ای که امروزه گریبانگیر بسیاری از شهرهای جهان به ویژه منطقه خاورمیانه شده است. به نظر کارشناسان درختکاری راهکاری برای کاهش این نوع آلودگی است. کاشت درختان همچنین می تواند در کاهش آلودگی صوتی نیز موثر باشد.

واقعا حیف نیست با درختی به این ارزشمندی برای خود سرویس خواب ،آینه کنسول،سرویس خواب عروس،قاب،ساعت دیواری،قاب عکس،مبل،مبلمان،ساعت ایستاده،سرستون و... را با درخت تولید نماییم.

شرکت صنعتی تولیدی اسکای طراح و تولید کننده فوم چوب پلی یورتان یا همان چوب مصنوعی برای اولین بار در ایران با هدف حفظ محیط زیست وجلوگیری بی رویه قطع درختان تولیداتی متنوع وباکیفیت چوب واقعی را تولید می نماید.

/ 0 نظر / 8 بازدید